Як вибрати ресторан для весілля?

restaurant1Колись у Львові було, певно, п’ять ресторанів, де робили весілля – “Високий Замок”, “Фестивальний” (тепер “Пузата хата”), “Супутник”, “Дністер” і, може, готель “Львів”. Зараз їх стільки, що важко навіть порахувати – в центрі і за містом, при дорозі, в лісі, біля озера, на 50 чи 250 людей. Одним словом – що душа забажає! Але чи всюди Ви можете знайти достойний сервіс, бездоганну роботу кухні та персоналу, стильний дизайн та загалом високу культуру закладу?

Ми не будемо давати оцінку кожному ресторану, де нам доводилося працювати. Лише окреслимо ключові моменти, на які повинні звернути увагу молодята під час вибору місця для свого весілля. Повірте, враження гостей від найкращих страв чи найдорожчих музикантів можуть легко відійти на другий план, якщо в жару +35 °C в ресторані не будуть працювати кондиціонери, а у туалетах не буде паперу. Отже далі перелік найбільш поширених проблем весільних залів Львова:

  1. Кондиціонери. Навіть якщо вони є в ресторані, це не означає, що їхньої кількості та потужності завжди достатньо. Літо 2015 року – яскраве підтвердження того, що більшість ресторанів не готові до справжньої жари. Як наслідок, гості нічого не їдять, не танцюють, більшість часу проводять на свіжому повітрі. Не вірте запевненням адміністраторів, що все буде добре. Краще прийдіть на якесь весілля і самі оцініть їхню роботу.
  2. Акустика. Більшість не звертає увагу на те, яка акустика в залі. Для мене, як музиканта – це критично важлива річ. Щоб легше було зрозуміти проблему, уявіть собі добрий нічний клуб з якісною звуковою апаратурою. Також уявіть собі добру церкву, наприклад Домініканський собор, де чудово звучить хор, і чути кожен його подих. А тепер уявіть, як в Домініканський собор привезли весь той звук з нічного клубу і зробили там дискотеку. Уявили? Я можу зі стовідсотковою впевненістю сказати, що через гігантське ехо Ви не зможете впізнати жодної пісні і втечете звідтам через п’ять хвилин. Звичайно, це перебільшення, але щось подібне відбувається кожного разу у залах, де під час проектування забули про те, що весільний зал – це не церква, і що тут буде працювати не хор, а музиканти з барабанами і потужною апаратурою. Акустику можна дуже легко перевірити наступним чином. Зайдіть в пустий зал і сильно тупніть ногою по підлозі, або крикніть “А”. Якщо звук глухий і короткий – з акустикою все гаразд. Якщо ж пішла луна – краще шукайте інше місце. Інакше, на другий день у Ваших гостей буде боліти голова. Вони будуть думати, що це від поганої горілки, насправді – від поганої акустики!
  3. Туалети. Кажуть, що рівень розвитку країни можна оцінити по стану громадських туалетів. Так само і про рівень конкретного ресторану Вам багато що скаже вигляд туалетів.
  4. Заповнююча музика. Зверніть увагу на заповнюючу музику, яка грає в ресторані у будні дні. Якщо це яке-небудь “Наше Фм”, низькопробна українська попса чи шансон – це перший признак совкового мислення, халатності дирекції та персоналу. Як правило, таке ж відношення буде і до готування страв, і до обслуговування клієнтів.
  5. Персонал та кухня. Про це я вже писав у статтях Як замовляти меню на весілля? та Тайм-менеджмент весільної забави. Повторюся ще раз – кількість персоналу повинна бути пропорційна кількості гостей – не менше, як один офіціант на 15-20 людей, а страви повинні подаватися з інтервалом не більше 10-15 хвилин. Якщо Вас переконують в іншому – тікайте!
  6. Організація простору. Часто у невеликих ресторанах застілля і танцювальний майданчик організовують в окремих приміщеннях. Добре, якщо вони поряд. Але часто потрібно ходити між поверхами, або спускатися в підвал. Ми не радимо брати такі зали. Якщо для молоді піднятися по сходах – це не проблема, то як бути Вашим бабцям, дідусям і всім решта? На моєму весіллі, де зали були розділені лише коридором довжиною у 5 метрів, серед гостей були такі, які пропустили “Перший танець”, бо їм було ліньки встати з крісел. Завжди є гості, які віддають перевагу не активній участі у забавах і танцях, а спокійному спогляданню всього цікавого зі своїх місць. Різні локації дуже розпорошують увагу. Чим менше кроків будуть змушені робити Ваші гості, тим краще. Якщо ж місця на застілля і танці в одному залі все-таки замало, фуршетні столи варто ставити там, де танці. Таким чином буде легше зібрати гостей для участі у забаві.

Інші моменти, такі як: вартість, зручність доїзду та дизайн інтер’єру – це справа Ваших можливостей і смаків, тому тут наші поради будуть зайвими. Лише пам’ятайте одне – ніколи не йдіть на компроміси у важливих для Вас питаннях. Пам’ятайте, що бажання клієнта – це закон. І якщо Вас намагаються переконати у протилежному, просто йдіть звідти. Ви обов’язково знайдете краще місце, те, на яке заслуговуєте!