Як правильно розпланувати час на весільній забаві? Яких помилок потрібно уникати і яких стереотипів позбуватися? Ми переконані, що весільна забава може бути справді драйвовою, інтелігентною і не обов’язково «до 5 ранку»! Ці поради будуть корисними не лише майбутнім молодятам, але і адміністраторам ресторанів, весільним координаторам, музикантам та ведучим. Давайте разом міняти українські весілля, боротися кожен на своєму рівні із совком, п’янством і вульгарщиною.
Наші поради ґрунтуються на власних спостереженнях, що стосуються людської фізіології та психології. Ми неодноразово перевіряли свої припущення, і щоразу приходили до висновку, що розпорядок весільної забави повинен базуватися на особливостях природи людини.
Далі коротко про загальний план весільної забави з короткими поясненнями.
16.00 – 17.00 – вітання молодят, розсадка гостей.
У попередній статті ми вже наголошували на тому, що молодятам не варто запізнюватися в зал. Але якщо, все-таки, Ви бачите, що сильно не встигаєте, попросіть батьків організувати для гостей легкий перекус. Можна запросити їх до фуршетних столів на аператив, запропонувати каву-чай, офіціанти можуть розносити поміж людей шампанське тощо. Настрій в людей точно покращиться.
Якщо у Вас запланована «Виїзна церемонія», не затягуйте її. Те ж саме стосується дарування подарунків. Бажано, щоб ведучий наголосив, що всі довгі привітання можна буде сказати в часі забави у мікрофон і на камеру.
Ми ніколи не забудемо, як одного разу тамада вирішив давати мікрофон кожному, хто стояв в черзі до молодят. Уявіть собі весілля десь так на 150 людей. А тепер уявіть, як кожне-кожнісіньке привітання, від батьків і до останнього гостя, звучало так: «Бажаємо Вам щастя, здоров’я і всього найкращого», «Щастя, здоров’я і всього найкращого»… І так добрих пів години! Спочатку ми думали, що це такий прикол. Пізніше зрозуміли, що справжня причина – це панічний страх людей перед мікрофоном.
Чим швидше гості привітають Вас і займуть місця за столами, тим краще. Надрукуйте «План розсадки гостей» та призначте того, хто буде контролювати цей процес і, в разі потреби, вносити корективи. Погана організація цього етапу може коштувати батькам і молодятам добрих нервів.
17.00 – 18.00 – перше застілля.
У гостей на весіллі є одна особливість – довше ніж одну годину ніхто за столами не сидить, які би Ви смаколики їм не подавали. Проходить 60 хвилин, і, як по команді, пів весілля виходить «на перекур». Саме тому видача всіх запланованих страв повинна відбуватися в рамках тієї години часу. У найкращих ресторанах Львова страви подаються з інтервалом у 10-15 хвилин – це ідеальний варіант. Гості встигають попробувати всі страви, а ведучий – розвеселити публіку, поки та чекає на наступний делікатес.
Уникайте ресторанів, де Вам будуть розказувати, що «В нас застілля триває 2 години, бо люди не встигають все з’їсти». Це брехня! Насправді, так заклад економить на кількості персоналу. В одному з найбільших ресторанів м. Золочева Львівської області, який розрахований на 180 людей працює аж троє!!! офіціантів. Лише один борщ там розносять 45 хвилин, а застілля тривають мінімум по дві години. Музиканти не можуть грати, бо ще не подали всіх страв, а гості не можуть більше сидіти за столами і вимагають танців. В іншому, вже львівському ресторані, кухня спеціально затягує подачу страв тільки для того, щоб потім сказати замовникам, що «Ми тут працювали після 11 ночі і тепер, будь-ласка, платіть!»
18.00 – 18.30 – запрошення до фуршетних столів , фотосесія з молодятами.
Набагато цікавішим заняттям, ніж «борщ», на весіллі є фуршетні столи, до яких вартує запросити всіх ще перед початком танців. Потрібно виділити хоча б 15-20 хвилин на вільне спілкування за кавою чи «Мартіні». Паралельно може відбуватися загальна фотосесія з молодятами на фоні весільного банера чи просто на вулиці.
18.30 – 20.00 – перший танцювальний блок.
Так само, як і застілля, гості витримують не більше 1,5 години інтенсивної танцювально-розважальної програми. Для музикантів і ведучого перший танцювальний блок – завжди найважчий. Потрібно зацікавити публіку, заохотити до активної участі в забаві. Поділюся своїм секретом – чим швидше буде наступати зміна танці-конкурс-танці, тим цікавіше буде гостям. Оптимально – це дві більших забавки (до 10 хвилин кожна) та дві-три коротших (це може бути просто тематичний танець – «Трамвайчик», «7-40», «Качата» тощо)
20.00 – 21.00 – друге застілля
21.00 – 22.30 – другий танцювальний блок
22.30 – 23.00 – третє застілля.
Третє застілля – завжди найкоротше. Кухня подає одну гарячу страву і, як варіант, морозиво. Як тільки Ви відчули, що публіка почала засинати – вперед, до забави!
23.15 – 00.00 – третій танцювальний блок
00.00 – розрізання весільного торта
Щодо часу розрізання весільного торта, якщо такий є, існує багато версій, і всі вони мають право на існування. Можна розрізати його одразу після першого танцю, в середині забави, перед або після «Зняття вельона» та «Многая літа», або ж випадково «забути» про нього і згадати вже на наступний день. Як на мене, то найбільший ефект торт буде мати саме ближче до півночі, перед тим, як розпочнеться головний весільний обряд. Гості вже будуть досить змучені і, як це не дивно, голодні. Саме тоді «до повного щастя» всім захочеться ще кусочок тортика з кавою.
00.30 – 01.00 – Зняття вельона
За нашими спостереженнями звичайна людина витримує приблизно дев’ять годин інтенсивної забави. Це не означає, що в 1 годині ночі всі повинні розійтися додому. Йде мова про те, що “Зняття вельона” повинне розпочинатися тоді, коли ще присутні всі гості – від малих дітей до старих бабців і дідусів. Повірте, що маленька дівчинка, якій молода начепила на голову вельон – це найщасливіша людина в світі. Також набагато гарніше виглядає, коли “Многая літа” співає все весілля з усміхненими обличчями, а не тоді, коли третя година ночі, половина гостей вже пішла додому, а друга половина – дуже далека від того, щоб адекватно сприймати що-небудь.
01.00 – 02.30 – After-party, нічна дискотека
Після закінчення офіційної програми, завжди добре запланувати годину-півтори на т.зв «After-party». Як правило, після «Многая літа» в гостей відкривається «друге дихання» і бажання ще трохи поскакати. Дуже гарно сприймається дискотека, на зразок нічного клубу, зі світлом, димом і спец ефектами. Гості думають: «О, щось нове, такого ще не було» і з азартом беруться до забави. За той час, поки молодь «відривається», батьки проводжають гостей, збираються зі столів їжу тощо. І коли вже сил ні в кого не залишається зовсім, всі щасливі їдуть додому.
P.S
Всім відомі українські приказки: “Що забагато, то не здорово”, “Чого замного, того й свині не люблять” і т. д. В таджиків, наприклад, є чудовий вислів: “Основу свого щастя руйнує той, хто вночі пиячить, а вранці спить”. Повірте, гості будуть Вам тільки вдячні за швидше закінчення забави. Звичайно, за умови, що все весілля було цікавим і насиченим, що кожна хвилина була використана з найбільшою користю. Гості на весіллі не повинні скучати, а обов’язок кухні – справно і вчасно видавати страви згідно розкладу. Чим цікавіше буде весілля, тим швидше буде проминати час. І якщо в 12 годині ночі гості скажуть: “Що, вже торт, так скоро???” – це буде означати, що весілля було те, що треба!